Wydarzenia
NHEF DLA KLAS 1-3: SMOK DIPLODOK
Dodano: 24.10.2024
"Smok Diplodok"/ reżyseria: W. Wawszczyk/ Polska/ 2024
To epicka historia dla całej rodziny w reżyserii Wojtka Wawszczyka z głosami plejady polskich aktorów. Porywająca polska animacja o podążaniu za głosem własnego serca.
Żądny przygód Diplodok marzy, by życie nabrało odrobiny koloru. Na rodzinnym bagnie jest szaro i wieje nudą. Kiedy spokojne życie przerywa pojawienie się tajemniczej mgły, Diplodok wyrusza w niezapomnianą podróż, by odnaleźć zaginioną rodzinę i przywrócić utracony porządek. Zwiedza magiczne miejsca, spotyka osobliwe stwory i poznaje niebywałych mieszkańców najdziwniejszych światów. Razem z niezdarnym czarodziejem Hokusem Pokusem, zakręconym Profesorkiem Nerwosolkiem i bystrą pilotką Entomologią odkryją wielki sekret.
Wspólnie przekonają się, że ich rzeczywistość to tak naprawdę… strona w komiksie pogrążonego w kryzysie twórczym rysownika Tadka. Spróbują uratować rodziców Diplodoka i rozwikłać zagadkę podstępnej mgły.
WYCIECZKA KLASY 7 PLENEROWO - GEOGRAFICZNA NAD WISŁĘ
Dodano: 16.10.2024Dzisiejsza wycieczka klasy 7m na Wisłę była niezwykle udana!
Mieliśmy okazję odkryć nie tylko malownicze widoki nad rzeką, ale także poznaliśmy fascynujące tajemnice Lasku Bielańskiego i Skarpy Warszawskiej.
W Lasku Bielańskim odkryliśmy bogactwo przyrody, podziwiając różnorodne gatunki drzew i krzewów. Od prezesa Fundacji Ja Wisła, pana Przemysława Paska dowiedzieliśmy się o unikalnym ekosystemie tego miejsca oraz jego znaczeniu dla lokalnej fauny.
Skarpa Warszawska z kolei zachwyciła nas swoimi pięknymi widokami na Wisłę oraz okoliczne tereny. Dowiedzieliśmy się o znaczeniu tego miejsca w kontekście historii miasta oraz o procesach geologicznych, które ukształtowały ten obszar.
Na koniec wycieczki zorganizowaliśmy wspólne ognisko.
Dzisiejszy dzień był wspaniałą przygodą, którą na długo zapamiętamy!
MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW W BRYDŻU SPORTOWYM
Dodano: 15.10.2024Przyszedł czas na podsumowanie udziału reprezentacji SKiE w Mistrzostwach Polski w Brydżu Sportowym.
Wszyscy dali radę - w ciągu 4 dni zagrali aż 151 rozdań. Nabrali cennego doświadczenia, poznali kolegów i koleżanki z innych szkół oraz miast.
Szkoła SKiE zajęła 11 miejsce w klasyfikacji szkół na 44 szkoły (7 w szkołach podstawowych)!!!
Klub AZS UW zajął 1 miejsce, a w tej kategorii nie zawsze tak bywało. Nasi uczniowie dołożyli swoją cegiełkę do sukcesu
W turnieju par dziewcząt najwyższe miejsce z naszej szkoły zdobyły: Maria Sz.i Barbara Z. - 12 miejsce.
W turnieju chłopców najwyższe 18 miejsce zdobył Piotr S. grający z Oliverem z Bydgoszczy.
W długim 50 rozdaniowym turnieju open na 34 miejscu znaleźli się Zofia A. i Piotr S.
Turniej teamów:
18 miejsce - Maria Sz., Basia Z., Anna K. oraz Julia B.
19 miejsce - Stefan Z. z Tymonem T. grający z koleżankami ze Staszica.
20 miejsce - Zofia A., Piotr S., Leon W., Karol Ch.
Turniej mikstów:
18 miejsce - Maria Sz. z Tomkiem (z innej szkoły),
28 miejsce - Zofia A. z Piotrem S.,
29 miejsce - Basia Z. z Janem (z innej szkoły),
30 miejsce - Julia M.-B. z Pawłem (z innej szkoły),
32 miejsce - Anna K. ze Stefanem Z.
W tym samym czasie cenne doświadczenie w turnieju zdobywali Leon W., Tymon T. oraz Karol Ch. Niektórzy grający dopiero miesiąc.
Wszystkim serdecznie gratulujemy debiutu na Mistrzostwach Polski!
Zmierzyliście się z innymi uczestnikami grającymi po parę lat w brydża, a nawet z reprezentantami Polski! Bardzo to doceniamy i gratulujemy odwagi!
Byliście świetni!!!
PAŹDZIERNIKOWE CENTRUM KULTURY DLA KLAS 7-8. FESTIWAL WARSZAWSKA JESIEŃ
Dodano: 15.10.2024W pierwszej części spotkania honorowym gościem był Jerzy Kornowicz, dyrektor Festiwalu Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień. Tematem 67. edycji festiwalu były „Przenikania”, które odnosiły się do wpływu muzyki współczesnej czerpiącej z baroku, renesansu, jazzu, wolnej improwizacji oraz muzyki tradycyjnej. Omówiliśmy twórczość kompozytorów takich jak Simon Steen Andrersen, Alexander Schubert czy Xenakis.
W drugiej części gościliśmy niezwykle utalentowaną młodą skrzypaczkę, Ola Kornowicz. Razem zastanawialiśmy się nad tym, co łączy muzykę klasyczną z muzyką współczesną, oraz jakie znaczenie ma dźwięk i odbiór muzyki. Na przykładach muzycznych zobaczyliśmy, jak młodzi kompozytorzy czerpią inspirację z tradycji, tworząc nowoczesne interpretacje.
Dziękujemy za dzisiejsze spotkanie i pokazanie nam jak ważne jest dostarczanie dialogu między tradycją a nowoczesnością w muzyce!