Logo SKiE Szkoła Podstawowa nr 86 SKiE

Wydarzenia

"WĘDRUJĄCE CZYTADŁO" W KOLEJNYM PRZEDSZKOLU

Dodano: 27.04.2023

W ramach  projektu „Ja - Młody Obywatel” klasa 4a wraz z wychowawczynią, panią Agnieszką wybrały się do Przedszkola Integracyjnego nr 247, aby poczytać przedszkolakom o przygodach Kubusia Puchatka. 

Spotkanie odbyło się w ramach akcji „Wędrujące czytadło”, które klasa 4a w tym roku szkolnym przygotowuje na warsztatach prowadzonych przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Pomocy Q Zmianom.

***

 „Ja – Młody Obywatel” to program edukacji obywatelskiej, w ramach którego uczniowie klas IV-VI uczestniczą w warsztatach psychoedukacyjnych rozwijających postawy obywatelskie, zaangażowanie na rzecz otoczenia oraz umiejętności społeczne. 

Zajęcia te uczą współdziałania, współpracy w grupie, organizacji działań i pomagają zespolić klasę. 

Po warsztatach chętni uczniowie realizują swoje miniprojekty obywatelskie na rzecz społeczności lokalnej przy wsparciu wychowawcy i trenera Stowarzyszenia Q Zmianom.

 

CELE PROJEKTU:

Rozwój postaw obywatelskich i zwiększenie zaangażowania uczestników w podejmowanie działań na rzecz środowiska lokalnego, na terenie miasta Warszawa, czyli:

- zwiększenie wiedzy i świadomości młodych ludzi na temat społeczeństwa obywatelskiego, postaw obywatelskich, praw i obowiązków obywatela,

- zwiększenie aktywności i zaangażowania młodych ludzi oraz nauczycieli w życie wspólnot szkolnych i lokalnych,

- rozwój kompetencji społecznych u dzieci uczestniczących w projekcie: wzmocnienie prawidłowych relacji, rozwój umiejętności współpracy, akceptacji, empatii oraz integracja grupy rówieśniczej,

- rozwój decyzyjności i poczucia sprawczości u młodych ludzi przy włączeniu się w sprawy społeczności szkolnych i lokalnych,

- zwiększenie wiedzy o możliwościach realizacji projektów obywatelskich i inicjatyw lokalnych,

- zwiększenie wiedzy i umiejętności dzieci i nauczycieli z zakresu pracy metodą projektu.


Projekt współfinansowany przez m.st. Warszawa.

KWIETNIOWE CENTRUM KULTURY DLA KLAS 4-6

Dodano: 26.04.2023

  • Muzyka czasów katedr, chorał gregoriański, muzyka rycerska, a także najstarsze zabytki polskiego średniowiecza - "Gaude Master Polonia", "Bogurodzica", "Oj chmielu, chmielu".

 

  • Wirtualne zwiedzanie Katedry Notre Damę w Paryżu, najbardziej popularnej budowli stylu francuskiego gotyku. 


Jej nazwa oznacza Naszą Panią i nawiązuje do Matki Bożej. Najbardziej rozpoznawalnymi elementami katedry są trzy rozety, znajdujące się w północnej, południowej i zachodniej ścianie. 

W wieżach katedry znajduje się dziesięć dzwonów, każdy ma swoje imię. Dzwon Emmanuel jest dziś jedynym, który przetrwał okres rewolucji. Został odlany w 1686 roku i waży około 13 ton.

W 2019 roku w katedrze doszło do pożaru, który zniszczył dach i doprowadził do zawalenia się iglicy. Trwa odbudowa najbardziej znanego obiektu architektury gotyckiej.

KONKURS FILOZOFICZNY

Dodano: 26.04.2023

Dziś odbył się w naszej szkle Konkurs Filozoficzny "1 z 10". Była to już dziewiąta edycja tego bardzo popularnego Konkursu!

Do finałowej rywalizacji stanęło 12 osób z klas 4-6. W tym roku szkolnym pytania dotyczyły filozofii średniowiecznej i było to nawiązanie do naszego projektu szkolnego.

W Wielkim Finale wystąpiły 3 osoby - trzech uczniów z klasy 6m: Tymon, Sonia i Łukasz.

Po emocjonującej końcówce zwyciężył Łukasz!

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok!

KWIETNIOWE CENTRUM KULTURY DLA KLAS 0-3

Dodano: 24.04.2023

„Sceny z wyobraźni”, czyli obrazy i mity opowiedziane muzyką:

  • Goethe: Der Zauberlehrling Dukas: L'Apprenti sorcier Disney: The Sorcerer's Apprentice (1940)

  • "Obrazki z wystawy" - najpopularniejszy utwór Modesta Musorgskiego stanowiący cykl 10 miniatur fortepianowych z 1874 roku. Popularność zyskała wersja orkiestrowa dzieła, zinstrumentowana przez Maurice’a Ravela

  • Elektroniczna wersja utworu „Taniec kurcząt w skorupkach” (M. Musorgski) w aranżacji japońskiego muzyka, Isao Tomita

  • The Gnome - Mussorgsky - Pictures at an Exhibition - Animation by Tom Scott

  • „Źródło Aretuzy”, cykl utworów „Mity” Karola Szymanowskiego