Logo SKiE Szkoła Podstawowa nr 86 SKiE

Wydarzenia

Andrzejki

Dodano: 30.11.2017


W czwartek, 30 listopada klasy trzecie zaprosiły młodszych kolegów z klas 0-2 na wróżby andrzejkowe. Dzieci dowiedziały się o tradycji Andrzejek, a następnie przystąpiły do wróżenia. Trzecioklasiści przygotowali wiele stanowisk z wróżbami, na przykład lanie wosku, wróżenie z numerów, wychodzenie butów przez próg, serca imion, magiczny krąg itp. Uczniowie dowiedzieli się co ich czeka w przyszłości, poznali imię przyszłej żony lub męża, czy wykonywanego zawodu. Wszyscy bawili się znakomicie …oczywiście pamiętając, że przepowiednie należy traktować z przymrużeniem oka;) Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego magicznego wydarzenia!

Światowy Dzień Filozofii

Dodano: 29.11.2017


"Dnia 27 listopada 2017 roku odbyły się w naszej szkole uroczystości poświęcone Światowemu Dniu Filozofii. Była to świetna okazja, aby najmłodszym uczniom naszej szkoły pokazać czym jest filozofia. Tym razem w rolę filozofów wcielili się uczniowie z klas licealnych: Ania, Weronika i Igor. Musieli oni odpowiadać na przeróżne pytania dzieci z klas: 0m, 1j, 1m, 2m, 2j. Dzieci pytały się o: Jak powstała Ziemia? Czym jest czas?Ile jest gwiazd na niebie? Jak to się dzieję, że jest noc i dzień? Dlaczego ludzie są dobrzy i źli? A nawet: Dlaczego woda jest mokra? I jak powstają kredki?! Nasi filozofowie musieli użyć przeróżnych sposobów, aby uporać się ze wszystkimi trudnymi zagadnieniami filozoficznymi, ale udało się! Piąty Światowy Dzień Filozofii w SKiE należy uznać za udany! Do zobaczenia w przyszłym roku."

Czytadło w klasie 3j

Dodano: 29.11.2017


Dzisiaj z okazji Czytadła klasę 3j odwiedziło kilka mam. Mamy: Helenki, Zuzi, Kaliny, Mai K., Julka, Stasia J. i Joachima czytały dzieciom książki autorstwa Renaty Piątkowskiej: ,,Gdyby jajko mogło mówić i inne opowieści” oraz ,,Szczęście śpi na lewym boku”. Dzieci słuchały opowieści z zaciekawieniem. Dziękujemy mamom za odwiedzenie naszej klasy

Warsztaty w Centrum Interpretacji Zabytków

Dodano: 29.11.2017


Kim jest architekt i na czym polega jego praca? Z jakimi  specjalistami współpracują architekci? Co to jest kielnia? Do czego służy poziomica i pion murarski? Na te pytania szukała odpowiedzi klasa 1m na warsztatach w Centrum Interpretacji  Zabytków na Starym Mieście. Zajrzeliśmy również do pracowni architektów z lat 50. XX wieku i dowiedzieliśmy się w jaki sposób zostało odbudowane Stare Miasto po II Wojnie Światowej. Na koniec zajęć zaprojektowaliśmy własną makietę Starego Miasta.