Logo SKiE Szkoła Podstawowa nr 86 SKiE

Wydarzenia: Czerwiec 2024r

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024 DLA KLAS 2 I 3

Dodano: 21.06.2024

Dzisiejsze uroczyste zakończenie roku szkolnego rozpoczął się występem klasy 3a i 3j, który oparty był na wierszach Małgorzaty Strzałkowskiej. Muzykę do spektaklu specjalnie skomponował Jerzy Kornowicz. Reżyserią i scenografią zajął się Dariusz Kunowski, a za opracowanie muzyczne odpowiadała Marta Kornowicz.

Brawa dla młodych aktorów! Byliście świetni!!!!

W części oficjalnej wspólnie podsumowaliśmy kolejny rok szkolny w naszej szkole podstawowej. Był to rok pełen wyzwań, nauki, wzruszeń, radości oraz wielu niezapomnianych chwil.

Przez ten rok nasi drugo i trzecioklasiści pokazali, że są pełni energii, ciekawości świata i gotowi na zdobywanie nowych umiejętności. Każdego dnia podejmowaliście nowe wyzwania, uczyliście się, pracowaliście nad sobą i rozwijaliście swoje talenty. Jesteśmy z Was bardzo dumni!

Chcielibyśmy podziękować wszystkim nauczycielom za ich ogromne zaangażowanie, poświęcenie oraz codzienną pracę. To dzięki Wam dzieci zdobywają wiedzę, rozwijają swoje talenty i pasje, a także uczą się wartości, które będą im towarzyszyć przez całe życie.

Wasza cierpliwość, wyrozumiałość i wsparcie są bezcenne.

Dziękujemy również rodzicom za współpracę, zaangażowanie i wsparcie, jakie okazujecie zarówno swoim pociechom, jak i naszej szkole.

Życzymy wszystkim udanych, bezpiecznych i pełnych radości wakacji. Odpocznijcie, nabierzcie sił i wróćcie do nas pełni energii!

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024 DLA ZERÓWKI ORAZ KLAS PIERWSZYCH

Dodano: 21.06.2024

Dziś spotkaliśmy się, aby podsumować rok nauki w szkole naszych najmłodszych uczniów. To wyjątkowy dzień, pełen radości, wzruszeń i dumy z osiągnięć naszych zerówkowiczów i pierwszoklasistów.

W ciągu tego roku nauczyliście się tak wiele! Poznaliście litery i cyfry, nauczyliście się czytać i pisać, liczyć, a także poznaliście zasady panujące w naszej szkole. Każdy dzień przynosił nowe wyzwania, z którymi radziliście sobie znakomicie.

Wasza ciekawość świata, chęć nauki i radość, jaką czerpiecie z poznawania nowych rzeczy, są niezwykle inspirujące. Jesteście wspaniałą grupą dzieci, pełną energii, uśmiechu i gotowości do odkrywania świata.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować naszym wspaniałym nauczycielom. Wasza praca, zaangażowanie i serce włożone w edukację dzieci są nieocenione. Cierpliwość i wsparcie były kluczowe dla ich rozwoju.

Dziękujemy także rodzicom za wsparcie, które okazywaliście swoim dzieciom oraz współpracę z wychowawczyniami.

Życzymy wszystkim wspaniałych, bezpiecznych i pełnych przygód wakacji. Odpocznijcie, bawcie się dobrze, zbierajcie siły i wróćcie do nas we wrześniu gotowi na nowe wyzwania.

Dziękujemy za ten wspaniały rok i do zobaczenia po wakacjach!

 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024 DLA 7 KLASY

Dodano: 20.06.2024

Za nami uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klasy 7, podczas którego wręczone zostały indeksy, laurki podsumowujące postępy w nauce oraz nagrody za tegoroczne osiągnięcia w nauce.

To klasa, w której wręczyliśmy aż 11 świadectw z biało-czerwonym paskiem! 

To klasa, która chętnie bierze udział w konkursach, takich jak Alfik matematyczny czy Konkurs Logicznego Myślenia. To również ta klasa, która odnosi wybitne osiągnięcia w Turniejach Brydża Sportowego.

Przed Wami ważny rok, ponieważ egzamin ósmoklasisty jest pierwszym poważnym testem w edukacji szkolnej, który wpływa na dalsze kroki, takie jak wybór szkoły średniej. 

Odpoczywajcie, nabierzcie sił i wracajcie we wrześniu naładowani energią i chęcią do nauki! 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024 W KLASACH 4-6

Dodano: 20.06.2024

Kolejny rok szkolny dobiegł końca, a my z radością i dumą patrzymy na to, co udało nam się wspólnie osiągnąć. Był to rok pełen nauki, wyzwań, nowych doświadczeń i sukcesów.

W ciągu minionych miesięcy nasi uczniowie zdobywali wiedzę, rozwijali swoje talenty i umiejętności, brali udział w licznych konkursach i zawodach, osiągając wspaniałe wyniki. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom ich osiągnięć i dziękujemy za ciężką pracę.

Przed nami wakacje – czas zasłużonego odpoczynku i relaksu. Życzymy wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom słonecznych, radosnych i bezpiecznych wakacji. Niech ten czas przyniesie Wam wiele wspaniałych chwil, nowych przyjaźni i niezapomnianych przygód.

Czekamy na Was z niecierpliwością we wrześniu, gotowi na nowe wyzwania, które przyniesie kolejny rok szkolny.

Do zobaczenia!

POŻEGNANIE 8 KLASY

Dodano: 20.06.2024

Koniec roku szkolnego w ósmej klasie to wyjątkowy moment. To czas, kiedy uczniowie kończą kolejny etap swojej edukacji i przechodzą do nowej życiowej przygody. 

To także okazja do podsumowań i refleksji nad tym, co udało się osiągnąć w ciągu ostatnich lat. To czas emocji, radości, ale także pewnej nostalgii za minionymi chwilami spędzonymi w SKiE.

Każdy koniec to jednocześnie początek czegoś nowego. 

Życzymy Wam dostania się do swoich upragnionych liceów nie zapominając o swoich marzeniach! 

Trzymajcie się ciepło i dbajcie o siebie :)

Dziękujemy naszym nauczycielom za ich ogromne zaangażowanie, pasję i codzienną troskę. Dziękujemy również rodzicom za współpracę i motywację do działania.Wspólnie stworzyliśmy społeczność, która wspierała się nawzajem i dążyła do wspólnych celów.

SPEKTAKL "PRZYGODY SINDBADA ŻEGLARZA" W WYKONANIU KLASY SZÓSTEJ

Dodano: 17.06.2024


f
ot. Adrian Bojczuk

Piątkowy spektakl "Przygody Sindbada Żeglarza", inspirowany tekstem Bolesława Leśmiana w wykonaniu klasy szóstej, zaprosił widzów do niezwykłej podróży przez świat fantazji i przygód. Przenieśliśmy się w czasie i przestrzeni, aby odkryć fascynujące historie i doświadczyć magii opowieści o Sindbadzie Żeglarzu.

Młodzi aktorzy, zaprezentowali niezwykłe przygody bohatera, który wyrusza na nieznane wody, stawiając czoła tajemniczym stworom i odkrywając egzotyczne krainy.

Scenografia i kostiumy oddały klimat baśniowego świata, a muzyka napisana specjalnie do tego spektaklu przez Jerzego Kornowicza dodatkowo wzbogaciły spektakl, przenosząc widzów w sam środek orientalnych opowieści.

Było to niezapomniane doświadczenie, które pokazało, jak literatura może ożyć na scenie, a młode talenty mają potencjał, by w przyszłości sięgać po jeszcze ambitniejsze role.

"Przygody Sindbada Żeglarza" na podstawie tekstu Leśmiana
Reżyseria: Dariusz Kornowicz
Scenografia: Dariusz Kornowicz
Muzyka: Jerzy Kornowicz
Oprawa muzyczna: Marta Kornowicz
Aktorzy: Uczniowie z klasy 6

DZIEŃ MUZYCZNY DLA KLAS 7-8

Dodano: 13.06.2024

CENTRUM KULTURY - DZIEŃ MUZYCZNY

Gadanie do obrazu,

Obrazowanie gadania, 

Dźwięk / Słowo / Kompozycje / Improwizacje

 

UDZIAŁ BIORĄ:

Jarosław Kaczmarek, opowiadacz ( Grupa Studnia O.) – improwizacje tekstowe

Tadeusz Wielecki – kontrabas, kompozycje i improwizacje 

Ryszard Latecki – trąbka, małe instrumenty, improwizacje 

Rafał Ryterski – kompozycje, improwizacje 

Tadeusz Sudnik – instrumenty elektroniczne, improwizacje  

Jerzy Kornowicz – fortepian, improwizacje

Uczniowie Liceum Szkół Stowarzyszenia Kultury i Edukacji – kompozycje i improwizacje 

 

TEKSTY I KOMPOZYCJE:

Adam Mickiewicz – Pan Tadeusz

Partytury fotograficzne

Działania ad hoc

Jarosław Kaczmarek – warszawski opowiadacz historii. Współorganizuje projekty, których przedmiotem jest sztuka opowiadania historii. Opowiada także pieśnią, komponując muzykę do własnych tekstów. Gra na gitarze. Jest twórcą zespołów: Księżycowo i Buszmeni. Gościł na festiwalach Wędrowne spotkania z opowieścią, Zaczarowany Lublin, Festiwalu Opowiadaczy „Słowo Daję”. 

Jerzy Kornowicz  – kompozytor, pianista-improwizator, twórca wielu gatunków muzycznych. Jego utwory były wykonywane w kilkunastu krajach świata. Członek grupy muzycznych improwizatorów Kawalerowie Błotni, z którą koncertował w krajach Europy. Współtwórca i kurator Festiwalu Tradycji i Awangardy Muzycznej KODY w Lublinie, dyrektor festiwalu Warszawska Jesień. Animator działań i inicjatyw na rzecz muzyki, edukacji i kreatywności. 

Ryszard Latecki – multiinstrumentalista, twórca wielu formacji muzycznych (m.in. Laterny), współtwórca grupy Kawalerowie Błotni. Jest aktywny szczególnie na scenach alternatywnych. Tworzy i wykonuje liczne muzyczne performance i instalacje. Jego dzieła to Klepsydra Dźwiękowa („przesypuje” się w niej dźwięk, a kolejne harmoniczne interwały odmierzają czas), Sejsmofon (drgania Ziemi transformowane są na muzyczną formę) oraz kompletnie nowa koncepcja tworzenia muzyki – Muzyka Rewersyjna (polega ona na odejmowaniu dźwięku – „ociosywaniu” hałasu tak, aby uzyskać muzyczną formę). Ryszard Latecki realizuje również autorski program warsztatów pt. Dźwiękowa Przestrzeń Niewerbalna, autorski program koncertowy Partytury Fotograficzne oraz aktywnie pracuje w Wytwórni Błękitu w podziemiach kamedulskich na warszawskich Bielanach. Nagrał i wydał (w wydawnictwie OBUH Records) kilka autorskich płyt. Jest wiceprezesem Polskiego Towarzystwa Muzyki Współczesnej. 

Rafał Ryterski – kompozytor, improwizator, kształcił się jako pianista w szkołach muzycznych obu stopni. W 2017 roku ukończył kompozycję ze specjalnością multimedialną na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, następnie został studentem The Royal Academy of Music w Aarhus. Specjalista od niemożliwej muzyki elektronicznej. Występuje zarówno w klubach, jak i na festiwalach, nie stroni od instalacji. Współpracuje z wieloma twórczyniami teatralnymi. Zwycięzca 70. Międzynarodowej Trybuny Kompozytorów w Wilnie w 2024 roku.

Tadeusz Sudnik - ​ kompozytor, improwizator, performer, reżyser dźwięku, twórca Studia Dźwięków Niemożliwych. Pracował w Studio Eksperymentalnym Polskiego Radia gdzie nagrywał muzykę elektroniczną, teatralną, filmową i baletową. Jednocześnie koncertował po całej Europie i nagrywał płyty z renomowanymi jazzowymi muzykami m.in.: zespół Freelectronic – Tomasza Stańko w latach 80-tych. Od wielu lat współpracuje z festiwalami Warszawska Jesień i Ad Libitum oraz z Polskim Towarzystwem Muzyki Współczesnej w Warszawie. Projektował dźwięk dla Double Opera HEARTPIECE wystawianej w galerii „The Kitchen” w Nowym Yorku. Członek grupy Kawalerowie błotni (od 2001) – wraz z Jerzym Kornowiczem, Mieczysławem Litwińskim, Ryszardem Lateckim, Krzysztofem Knittlem i Tadeuszem Wieleckim – łączącej tradycję free-jazzową z komponowaniem i działaniami intuicyjnymi w nietypowych miejscach: lasach, na łąkach. Tworzy multimedialne spektakle i jam session’s. Interesuje go granie na żywo na syntezatorach analogowych, grooveboxie i elektronicznych urządzeniach przekształcających, używa efektów dźwiękowych natury, to wszystko tworzy na scenie małe studio.

Tadeusz Wielecki  ( ur. 1954) – kompozytor i kontrabasista. Studiował w Warszawie, Berlinie Zachodnim i Fryburgu. Jako kontrabasista koncertował w wielu krajach Europy, a także w Azji i Stanach Zjednoczonych. Uprawia również muzykę improwizowaną, grając z zespołami Kawalerowie Błotni i Laterna. Jego utwory były wykonywane na czołowych festiwalach świata i otrzymały szereg nagród i wyróżnień. Zajmuje się także propagowaniem muzyki współczesnej i edukacją artystyczną, m.in. w Polskim Radio. W latach 1999-2016 Tadeusz Wielecki był dyrektorem festiwalu Warszawska Jesień. 

PODSUMOWANIE PROJEKTU ROCZNEGO DLA KLAS 0-6: RENESANS

Dodano: 12.06.2024

Renesans był epoką wielkiego odrodzenia kultury i nauki. Dzięki temu okresowi, Europa doświadczyła ogromnego postępu w sztuce (Leonardo da Vinci, Michał Anioł, Rafael Santi), architekturze (wykorzystywanie starożytnych motywów dekoracyjnych i antycznych porządków) i muzyce (Giovanni Pierluigi da Palestrina, Josquin des Prez, Orlando di Lasso), a jego wpływ jest widoczny do dziś. Prace wielkich mistrzów renesansu nadal inspirują i zachwycają, stanowiąc nieocenione dziedzictwo kulturowe ludzkości.

Cele projektu:

  • Przybliżenie uczniom epoki renesansu: architektury, muzyki, sztuki oraz wybitnych przedstawicieli renesansu
  • Rozwój kreatywności i umiejętności artystycznych dzieci oraz zwiększenie zainteresowania dzieci historią sztuki i nauki (Bal karnawałowy „Na statku Magellana”, zajęcia Centrum Kultury dla klas 0-6, plener rysunkowy w Pałacu w Chrzęsnem, udział w spektaklu „Słońce Kopernika” w Teatrze Kamienica, Zielona Szkoła w Toruniu, lekcje muzealne, Planetarium w szkole).


Dzisiejszy przedpremierowy pokaz filmu dla klas 0-6 w Kinie Wisła na zakończenie projektu.

"Leonardo. Odkrywca" (The Inventor)
reż. Jim Capobianco, Pierre-Luc Granjon Francja, USA, Irlandia, Luksemburg, 
2023, polski dubbing

Przepiękna, lalkowa animacja poklatkowa, nawiązująca do życia szesnastowiecznego odkrywcy Leonarda da Vinci. 

Film oparty jest na prawdziwych dziełach mistrza – szkicach i rysunkach – co dodaje mu autentyczności. Głównego bohatera poznajemy u kresu życia, jednak mimo dojrzałego wieku, Leonardo nie rezygnuje z dziecięcej ciekawości i zadawania przenikliwych pytań. Nie boi się popełniania błędów i podejmowania eksperymentalnych przedsięwzięć. 

Postać Leonarda pokazuje, że pomimo niesprzyjających okoliczności nie powinniśmy rezygnować z naszych marzeń, a wytrwałość i dążenie raz wybraną drogą przybliża nas do odkrywania nowych przestrzeni w poznawaniu samego siebie, drugiego człowieka i sensu życia. 

Główny bohater jest uosobieniem cech prawdziwego naukowca, który mimo przeciwności nie poddaje się i wciąż dąży do zwiększenia swojej wiedzy o świecie. 

 

Prelekcja na temat Leonarda da Vinci oraz podsumowanie projektu rocznego „Renesans” nie tylko przybliżyły uczniom fascynującą postać tego renesansowego geniusza, ale także zainspirowała ich do dalszego poznawania historii, nauki i sztuki. Leonardo da Vinci pozostaje symbolem nieograniczonej ciekawości i dążenia do wiedzy, co jest wciąż aktualne i inspirujące.


Więcej o filmie: https://www.novekino.pl/kina/wisla/film.php?id=16273

DESZCZ MEDALI DLA NASZEJ REPREZENTACJI W BRYDŻU SPORTOWYM

Dodano: 12.06.2024

Ogromne gratulacje dla naszych medalistów Mistrzostw Warszawy w Brydżu Sportowym! 

Mistrzostwa Warszawy na IMPY były rozgrywane w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. 

Oto wyniki naszych rezydentów: 

  • Mistrzynią Warszawy została Ula Charchut, zajęła 1 miejsce w kategorii dziewczyn U13 (2013-2012)

  • Julia Myśliwiec-Beluch w parze z Basią Zagajewską zajęły 2 miejsce w kategorii dziewczyn U16 (2011-2009)

  • Marysia Szydłowska w parze z Basią Charchut zajęły 3 miejsce w kategorii dziewczyn U16 (2011-2009)

  • Ania Król z Sonią Kubit zajęły miejsce 4 w kategorii dziewczyn U16 (2011-2009)

  • Antoni Chrościcki ze Stefanem Zalewskim zajęli miejsce 7 w kategorii chłopców U16

  • Łukasz Glinka z Tymonem Trzcińskimi zajęli 9 w kategorii chłopców U16

 

Jesteśmy niezwykle dumni z osiągnięć naszych uczniów w dziedzinie brydża.
To dowodzi ich zaangażowania, determinacji i umiejętności. Wierzymy, że sukcesy te są wynikiem ciężkiej pracy i pasji, jaką wkładają w naukę i rozwijanie swoich umiejętności. 

Jeszcze raz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w przyszłości! 

PIKNIK SZKOLNY 2024'

Dodano: 07.06.2024

To był niesamowity piknik! Serdecznie dziękujemy za liczne przybycie, za zaangażowanie, za inspirujące rozmowy, za radość, za wspólne spędzone chwile. Dziękujemy naszym Uczniom, Rodzicom i Przyjaciołom SKiE za kolejny niezapomniany rok, który spędziliśmy razem.

Ogromne podziekowania nalężą się także naszej dwójce Absolwentów: Jaśkowi Dąbrówce oraz Oli Kornowicz. Dziękujemy za Waszą wspaniałą aranżację utworów do tekstów Agnieszki Osieckiej. Niezwykle miło Was zobaczyć i usłyszeć!

Zerówka oraz klasa 1m zasadziły także swoje drzewka w naszym ogrodzie na Kolektorskiej. Będziemy przez lata podziwiać, jak pięknie rosną. 

DZIEŃ DZIECKA I WOLNA WSZECHNICA DLA KLAS 7-8 ORAZ LICEUM

Dodano: 04.06.2024

Kiedy Dzień Dziecka przypada w sobotę, tak jak to było w tym roku, to Uczniowie mogą spodziewać się tego, że świętować będziemy po weekendzie. W naszej szkole ten dzień obchodzimy szczególnie. Zamiast lekcji, Uczniowie klas 7-8 oraz licealiści uczestniczą w warsztatach przygotowanych specjalnie na ten dzień przez swoich nauczycieli. I tak, zrobili swoją pierwszą wspólną pizzę, nauczyli się wyplatać makramy, odkryli królewski Marymont, zatańczyli gorącą sambę oraz poznali zasady gry w golfa.
To był dzień pełen wrażeń, zabawy, wspólnie spędzonego czasu i przede wszystkich lepszego poznania swoich nauczyli, którzy z przyjemnością opowiedzieli o swoich zainteresowaniach i pasjach. 

 

WOLNA WSZECHNICA - Program zajęć dla uczniów:

godz. 9.15 - 10.45 - I tura zajęć

  • Kuchnia słonecznej Italii – prowadzenie Jolanta Siciak

  • Historia polskiego sportu, od 1918 roku do czasów współczesnych – prowadzenie Marcin Tomczak

  • Pieczemy ciasto z owocami – zajęcia praktyczne – prowadzenie Dagmara Cecot

  • „Żelazny Jan”, czyli czy baśnie tylko dla chłopców – prowadzenie Krzysztof Chlipalski

  • Projekcja filmu  „Lepieje, moskaliki, limeryki” - purnonsens w twórczości poważnych poetów polskich – prowadzenie Krzysztof Jarecki

  • Świat musicalu – zajęcia warsztatowe – prowadzenie Beata Chwedorzewska i Marta Kornowicz

  • Cebulowa teoria szczęścia. Mechanizmy obronne – złudzenia które pozwalają żyć? – prowadzenie Kinga Nowosielska

godz. 11.10 - 12.40 - II tura zajęć

  • Zajęcia taneczne: „FIESTA LATINA” - prowadzenie Yeni Lewandowska

  • Wiechu i gwarze warszawskiej, król Zygmunt i kolumna to tylko preteksty - prowadzenie Łukasz Pielasa

  • Śladami królowej Marysieńki - spacer po królewskim Marymoncie – prowadzenie Paweł Łukaszewicz 

  • Gra w golfa – prowadzenie Magdalena Szajner

  • Metoda makramy – prowadzenie Ewa Dratwa

  • Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną - prowadzenie Jacek Olszewski

 

Nie zabrakło oczywiście słodkiej niespodzianki, na którą wszyscy czekali - LODÓW! :)

DZIEŃ DZIECKA DLA KLAS 0-6

Dodano: 04.06.2024

Dzień Dziecka na wesoło! Dzisiejszy dzień wypełniły zabawy, gry sportowe oraz planszówki na świeżym powietrzu. Nie zabrakło także słodkiej niespodzianki, na którą wszyscy każdego roku czekają - lodów. To był super dzień!

SPEKTAKL KLASY 0M PODSUMOWUJĄCY ZAJĘCIA TEATRALNO-MUZYCZNE

Dodano: 03.06.2024

Dzisiaj mieliśmy wielką przyjemność uczestniczyć w występie klasy 0m - „Nasze szkolne safari”. Na widowni zasiedły koleżanki i koledzy z klasy 2j oraz 2jj. Reżyserem spektaklu był pan Darek Kunowski.

Na uwagę zasługują własnoręcznie wykonane kukiełki, ktore wzbogaciły występ.

Brawo dla naszych młodych aktorów!!!