Logo SKiE Centrum Kultury SKiE

Wydarzenia

STYCZNIOWE CENTRUM KULTURY DLA KLAS 7-8

Dodano: 17.01.2023

Pokaz filmu: "FABELMANOWIE"

reżyseria: Steven Spielberg
scenariusz: Tony Kushner, Steven Spielberg

Steven Spielberg wraca do czasów swojego dzieciństwa, by opowiedzieć o dorastaniu Sammy’ego Fabelmana, wrażliwego nastolatka, wielkiego miłośnika kina i początkującego filmowca. Sammy przypadkiem poznaje dramatyczną rodzinną tajemnicę i odkrywa przy okazji, że kino w niezwykły sposób pomaga nam odkrywać prawdę o naszych bliskich i o nas samych.

STYCZNIOWE CENTRUM KULTURY DLA KLAS 0-3

Dodano: 16.01.2023

Muzyka dworska i rycerska czasów średniowiecza - trubadurzy, truwerzy, rybałci. Przykłady muzyczne pieśni rycerskich i dworskich, opowieści o wędrownych muzykantach.

STYCZNIOWE CENTRUM KULTURY DLA LICEUM

Dodano: 10.01.2023

Styczeń to spotkanie z tańcem w filmie i tetrze.

„Mr. Gaga” - film dokumentalny z 2015 roku w reżyserii Tomera Heymanna. Film opowiada o historii genialnego choreografa, Ohada Naharina, który stworzył innowacyjny język ruchu, GaGa. 

„Enter Achilles” - spektakl z 1995 roku stworzony przez słynny brytyjski zespół tańca współczesnego, DV8 Physical Theatre, wyreżyserowany przez Lloyda Newsona.

DV8, czyli Dance i Video 8 to londyńczycy łamiący bariery i kanony choreografii. Sięgają po rozmaite formy widowiska. Współpracują z artystami z różnych dziedzin sztuki. Ich twórczość przekazuje radykalne treści społeczne. Zespół próbuje zwracać się ku takim wartościom tańca, które umożliwiają szeroką i kompleksową dyskusję nad współczesnymi zagadnieniami.

GRUDNIOWE CENTRUM KULTURY DLA KLAS 7-8

Dodano: 20.12.2022

„HUGO I JEGO WYNALAZEK”
reżyseria: Martin Scorsese
scenariusz: John Logan

Film zrealizowany na podstawie książki Briana Selznicka. Bohaterem jest Hugo - sierota mieszkający w korytarzach ukrytych w murach paryskiego dworca, gdzie jego życie zależy od zachowania anonimowości. Kiedy jednak jego losy zazębiają się z życiem pewnej dziewczynki (Izabelle) kochającej książki oraz starca prowadzącego na dworcu sklepik z zabawkami, jego podziemne życie zostanie zagrożone. Tajemniczy rysunek, notes, skradziony klucz, mechaniczny człowiek i ukryta wiadomość od nieżyjącego ojca Hugona to elementy tworzące szkielet tej pięknej historii.

 

Z okazji zbliżających się świąt, obejrzeliśmy fragmenty Oratorium na Boże Narodzenie na Johanna Sebastiana Bacha napisanego w 1734 roku z myślą o wykonywaniu go w kościołach w okresie Bożego Narodzenia.

Dzisiaj Oratorium na Boże Narodzenie zalicza się do najbardziej znanych kompozycji religijnych i często jest wykonywane w całości lub w części w okresie adwentu i Bożego Narodzenia.